BIP KMPSP w Sosnowcu

A A+ A++

ul. Klimontowska 21
41-200 Sosnowiec

Napisz do nas na:
straz@sosnowiec.kmpsp.gov.pl

Witamy w serwisie internetowym

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej
w SOSNOWCU

Zapraszamy do zapoznania się z zawartością strony. Znajdą tutaj Państwo informacje z zakresu działalności ratowniczo – gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu, ale nie tylko. Publikujemy tu również aktualności z Komendy, ciekawe i ważne porady, a także dane statystyczne, ostrzeżenia i inne informacje.

Dowiedz się więcej

Uroczyste Obchody „Dnia Strażaka” w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu

09.05.2014

Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku Naczelnikowi Wydziału Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach bryg. Mariuszowi Szojdzie przez Dowódcę uroczystości kpt. Grzegorza Borowiec. Po podniesieniu flagi państwowej i wysłuchaniu hymnu państwowego, głos zabrał Komendant Miejski PSP w Sosnowcu st. bryg. Grzegorz Nowak. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu swoje wystąpienie rozpoczął słowami: „Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, zarówno dla mnie jak i dla wszystkich pracowników tutejszej Komendy, bo właśnie dziś obchodzimy uroczyście nasze święto – Dzień Strażaka”.

Spotkanie z okazji majowego święta „Dnia Strażaka” było nie tylko świetną okazją do wyróżnienia i awansowania funkcjonariuszy, ale także do złożenia podziękowań wszystkim osobom życzliwym i pomocnym Komendzie Miejskiej PSP w Sosnowcu. Komendant Miejski PSP w Sosnowcu serdeczne podziękowania skierował do Prezydenta Miasta Sosnowca Pana Kazimierza Górskiego, całej Rady Miasta z Przewodniczącym Panem Mateuszem Rykałą na czele oraz do Pana Janusza Kantor – dyrektora Zakładu „ArcelorMittal Poland S.A.” w Sosnowcu na ręce Pana Grzegorza Sucheckiego za wsparcie finansowe na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Ponadto podziękowania skierowano również do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach za wsparcie i pomoc w funkcjonowaniu naszej jednostki. Komendant Miejski PSP w Sosnowcu st. bryg. Grzegorz Nowak kończąc swoją wypowiedź w sposób szczególny podziękował strażakom tutejszej komendy za trud, poświęcenie i zaangażowanie oraz za czynną służbę, za pełną gotowość do niesienia w każdej chwili pomocy obywatelom, ratowania ich życia, mienia a także likwidację wszelkiego rodzaju zagrożeń.

W trakcie uroczystości, dyplomami, awansami w stopniu służbowym i odznaczeniami, wyróżnionych zostało 23 strażaków. Po części oficjalnej na terenie JRG Nr 2 „Porąbka” odbył się „Piknik rodzinny”. Jedną z wielu atrakcji był pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz krótkie przeszkolenie z zakresu pierwszej pomocy medycznej. Wszystkie uczestniczące osoby w obchodach „Dnia Strażaka” mogły skorzystać z powyższych atrakcji, a także otrzymać materiały promocyjne.

Kontynuując tradycję, po uroczystym zakończeniu obchodów „Dnia Strażak 2014 r.” zaproszono wszystkich gości do skosztowania strażackiej grochówki.